Potrzebopedia Child

Ciszy

Potrzeba ciszy to potrzeba momentów spokoju oraz braku hałasu w otoczeniu. Cisza może pomóc nam się zrelaksować, skupić, wyciszyć umysł i odetchnąć od codziennych stresów. Dla niektórych ludzi cisza jest niezbędna do regeneracji sił, a także wyciszenia emocji. Potrzeba ciszy może wynikać z indywidualnych preferencji, ale też z potrzeby odpoczynku po dłuższym okresie hałasu, czy intensywnych bodźców zewnętrznych.

5 Comments

 • Dorota

  2023-04-13

  Dla mnie nowość, bo nie wyobrażałam sobie do niedawna funkcjonowania bez muzyki. Cisza fizyczna, zatrzymanie, znajdowanie miejsc gdzie słychać tylko naturę lub całkowite wyciszenie w pomieszczeniu daje mi regenerację, spokój, harmonię wewnętrzna.

  Reply
 • Magda

  2023-04-13

  Pracuję w głośnym otoczeniu i mogłabym powiedzieć, że mam dużą potrzebę ciszy po pracy, ale zastanawiam się, czy przebywanie nie jest strategią na zaspokojenie potrzeb odpoczynku czy relaksu.

  Reply
 • Agnieszka

  2023-04-13

  Długi prysznic, spacer z psem, przesadzanie kwiatów, książka w tramwaju

  Reply
 • Artur ze Słubic

  2023-04-13

  Najczęściej potrzebę Ciszy realizuję gdy przebywam w naturze, chociaż w domu podczas sprzątania lub łupania drewna też można. 🙂 Co ciekawe, dźwięki większości leśnych ptaków nie psują wcale efektu radowania się Ciszą. Nawet gdy kieruję swoim samochodem, słucham dźwięku silnika i toczących się opon, to także czuję, że zaspokajam potrzebę Ciszy. Z bliską osobą w momentach wzajemnego zrozumienia czuję spokój bo wiem, że ta Cisza nas łączy.

  Reply
 • Ewelina

  2023-10-06

  początek
  źródło czyste i bezkresne
  subtelnie schowane za wielkim hałasem
  przy niej wszystko można uleczyć

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI