Potrzebopedia Child

Zaufania do siebie

Potrzeba zaufania do siebie dotyczy wiary w to, że jesteśmy w stanie radzić sobie z wyzwaniami czy trudnościami życiowymi, że mamy w sobie siłę oraz umiejętności, które pozwalają osiągać cele i podejmować decyzje.

Zaufanie do siebie jest kluczowe dla rozwoju osobistego, jak również dla budowania pozytywnych relacji międzyludzkich. Osoba ufająca sobie jest bardziej skłonna do podejmowania ryzyka i stawiania czoła wyzwaniom, co zazwyczaj prowadzi do pozytywnych zmian w jej życiu. Kiedy człowiek ma poczucie, że jest w stanie radzić sobie z trudnościami, jest bardziej pewny siebie, ma poczucie własnej wartości – to wszystko pozytywnie wpływa na jego zdrowie psychiczne i emocjonalne.

2 Comments

 • Gustaw

  2023-04-12

  Ja ćwiczę zaufanie do siebie przez uczenie swojej intuicji, prowadząc regularnie dziennik empatyczny oraz zauważając i zapisując sytuacje, w których podejmuję dobre decyzje.

  Zaspokajam również tę potrzebę podejmując się wyzwań, które gdy udaje mi się im sprostać budują moje zaufanie do siebie.

  Również okresowe pozbawianie się komfortu jak kilkudniowy post, czy kąpiele w zimnej wodzie albo treningi fizyczne sprawiają, że mam więcej zaufania do siebie.

  Reply
 • Aga

  2023-04-13

  Mi bardzo pomaga takie przekonanie, że robię najlepiej, jak potrafię, jak mogę na daną chwilę. Lubię myśleć, że inni też tak mają.

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI