Potrzebopedia Child

Jedności

Potrzeba jedności dotyczy pragnienia ludzi do zjednoczenia się, by osiągać wspólne cele, tworzyć jedną całość lub być częścią czegoś większego. Ta potrzeba może wynikać z poczucia samotności, braku przynależności lub chęci doświadczania czegoś większego, ważnego. Ludzie mogą dążyć do jedności w różnych obszarach życia – w rodzinie, pracy, społeczności lub kraju, a korzyści wynikające z osiągnięcia jedności mogą obejmować: poczucie większej siły, stabilności, spójności oraz solidarności.

3 Comments

 • Gustaw

  2023-04-13

  Grzybki 🙂

  Reply
 • Gustaw

  2023-04-13

  Doświadczam jedności gdy udaje mi się nawiązać kontakt z uniwersalnymi ludzkimi potrzebami, kiedy widzę, że na głębszym poziomie praktycznie wcale się nie różnimy. Wtedy czuję się jednością ze wszystkimi ludźmi.

  Lubię też patrzeć na Życie, jako na proces, którego wszyscy jesteśmy pewną formą. Życie trwa na ziemi od miliardów lat, czuję się jednością z całym tym procesem. Kiedy przypominam sobie, że jestem jego małym reprezentantem, który również przeminie to wiem, że mimo, że moja osoba kiedyś się skończy, to życie które we mnie jest będzie się rozwijało w innych formach i będzie dalej trwało. Gdy o tym pamiętam doświadczam jedności.

  Reply
 • Ewelina

  2023-10-06

  W głębi serca jestem taka jak TY

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI