Potrzebopedia Child

Wspólnych doznań

Potrzeba wspólnych doznań to pragnienie dzielenia się emocjami oraz doświadczeniami z innymi ludźmi. Odczuwamy tę potrzebę, ponieważ jako istoty społeczne, dążymy do kontaktu z innymi, dzieląc się naszymi uczuciami, jak też przeżyciami.

Wspólne doznania mogą pomóc nam poczuć więź z innymi, lepiej ich zrozumieć i wzajemnie się wspierać. Dzielenie się swoimi problemami sprzyja obniżeniu napięcia, stresu, zmniejsza poczucie osamotnienia.

Potrzeba wspólnych doznań może być spełniana na różne sposoby, na przykład: poprzez udział w grupowych zajęciach, sportach drużynowych, spędzanie wakacji z rodziną lub przyjaciółmi, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Umiejętność dzielenia się swoimi emocjami i przeżyciami z innymi, wzbogaca nasze doświadczenia, prowadzi do tworzenia pozytywnych relacji oraz tworzenia nowych więzi społecznych.

2 Comments

 • Dorota

  2023-04-13

  Rozmowa, choćby z panią w warzywniaku. Podsumowanie weekendu z koleżanką z pracy, to też wspólne doznanie. U mnie działa i daje mi doświadczenie wspólnego przeżywania, dzielenia, relacji.

  Reply
 • Agnieszka

  2023-04-14

  Wspólne pójście na wystawę, wypad razem na spacer, do lasu – tam się lepiej rozmawia, chodząc. No i zwykła rozmowa, kiedy mogę dzielić się swoimi wrażeniami i słuchać o doświadczeniach innych.

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI