Potrzebopedia Child

Dzielenia się

Potrzeba dzielenia się jest jedną z podstawowych potrzeb ludzkich. Polega ona na dążeniu do dzielenia się swoimi myślami, uczuciami, doświadczeniami i emocjami z innymi ludźmi. Dzielenie się pozwala nam poczuć się bliżej innych, zbudować więź i zaangażowanie w relacjach międzyludzkich, a także zaspokaja naszą potrzebę przynależności do grupy. Dzielenie się może również pomóc nam lepiej zrozumieć samych siebie, zyskać nowe spojrzenie na sprawy, a także odkryć nowe rozwiązania problemów.

3 Comments

 • Gustaw

  2023-04-16

  Ja swoją potrzebę dzielenia się zaspokajam w ten sposób, że znajduję swoje mocne strony lub tematy na które mam coś do powiedzenia i dziele się swoim doświadczeniem lub wiedzą z innymi.

  Ta potrzeba jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ nawiązuje do pewnej naturalnej cechy , którą chciałbym rozwijać, by dawać z serca, bez oczekiwań czegokolwiek w zamian.

  Gdy trudno mi dzielić się bezintersowanie, wtedy próbuję nawiązać kontakt ze swoimi wartościami, z tym co jest dla mnie ważne, z moją misją i życiową energią. Gdy jestem w zasobach, wtedy bardzo szybko przypominam sobie, że dając również zostaję obdarowany. A gdy dostanę w odpowiedzi wdzięczność to już zupełnie się rozpływam, ale nie oczekuję tego by się nie zawodzić kiedy tego nie dostaję.

  Marshall Rosenberg mówił, że gdy przyjmujemy, dajemy komuś swoje przyjmowanie. Lubię tak na to patrzeć, wtedy dzielenie się sprawia samą radość!

  Reply
 • I

  2023-04-16

  Kiedy czuję potrzebę dzielenia się, staram się znaleźć osobę, z którą mogę porozmawiać o moich myślach i uczuciach, lub napisać o tym w moim dzienniku. Ważne jest dla mnie, aby nie zamykać się w sobie i pozwolić sobie na wyrażenie tego, co mnie trapi lub cieszy.

  Reply
 • Arti

  2023-04-16

  Czasami rozmawiam z bliskimi osobami lub tworzę coś, co chcę pokazać innym

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI