Potrzebopedia Child

Łatwości

Potrzeba łatwości odnosi się doświadczania życia w sposób płynny i bez przeszkód. Jest ona związana z lekkością, prostotą oraz harmonią, których potrzebujemy na co dzień w swoim życiu.

Zaspokajanie potrzeby łatwości może obejmować korzystanie z rozwiązań i strategii, które czynią życie prostszym. Dla jednych będzie to dbanie o swoje zdrowie psychiczne czy fizyczne, dla innych zaś optymalne wykorzystywanie czasu, a także zasobów.

Jednocześnie ważne jest, aby nie utożsamiać potrzeby łatwości z ucieczką od trudności albo wyzwań. Zaspokajanie tej potrzeby nie oznacza unikania trudnych sytuacji, ale raczej szukanie sposobów na radzenie sobie z nimi w sposób skuteczny, a także harmonijny.

W kontekście relacji międzyludzkich – potrzeba łatwości może oznaczać dążenie do płynnej, harmonijnej interakcji z innymi, unikanie konfliktów oraz napięć lub szukanie rozwiązań, które będą korzystne dla wszystkich stron.

Ważne jest, aby szanować potrzebę łatwości u siebie i innych ludzi, pamiętając, że życie każdemu niesie różne trudności oraz wyzwania, których nie da się uniknąć. Warto więc kształtować umiejętności radzenia sobie z trudnościami spokojnie oraz efektywnie.

Zobacz też potrzeby: snu i odpoczynku, prostoty, harmonii, efektywności,

Pytania pomocnicze:
Jakby to wyglądało gdyby było łatwe?

Potrzebopedia będzie elementem bezpłatnej empatycznej aplikacji!
Dowiedz się więcej TUTAJ

2 Comments

 • Agnieszka

  2023-04-13

  W zależności od kontekstu – np. w relacjach potrzebę łatwości zaspakajam rozmową, słuchaniem jak to jest u kogoś i sprawdzaniem, jak u mnie – wówczas łatwiej jest dojść do porozumienia, poszukać rozwiązań satysfakcjonujących obie strony, poza tym ta potrzeba wiąże mi się tu z potrzebą jasności, a jak jest jaśniej, to robi się łatwiej.

  Reply
 • Dorota

  2023-04-18

  Łatwość w komunikowaniu potrzeb, proste przepisy kulinarne, łatwość zadań w pracy.

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI