Potrzebopedia Child

Bycia widzianym

Potrzeba bycia widzianym to silna potrzeba człowieka do odczuwania, że jest zauważany, uważany i doceniany przez innych ludzi. Obejmuje to pragnienie bycia akceptowanym, zrozumianym i szanowanym przez innych, a także potrzebę pozytywnych interakcji z innymi ludźmi.

Brak spełnienia tej potrzeby może prowadzić do poczucia samotności, izolacji i niskiej samooceny. Dlatego ważne jest, aby ludzie mieli okazję do nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi i bycia częścią społeczności, która ich akceptuje i docenia. Jednym z aspektów związanych z tą potrzebą jest także zdolność do nawiązywania intymnych relacji, zarówno romantycznych, jak i przyjacielskich.

4 Comments

 • Gustaw

  2023-10-14

  Jeżeli chce być widziany to proszę kogoś o zrobienie zdjęcia lub jeżeli chce komuś, że go widzę to robię mu zdjęcie. Ciekawe jest jak nas widzą inni.

  Reply
 • Gustaw

  2024-02-22

  Żeby zaspokoić tę potrzebę można komuś powiedzieć ,,hej!” gdy go mijasz. Nawiązanie nawet krótkiego kontaktu skutkuje doświadczeniem bycia widzian_m.

  Reply
 • Gustaw

  2024-02-22

  Zrobienie bliskiej osobie zdjęcia. Wyobraź sobie, że ktoś ktoś kogo kochasz, mówi: ,,chcę Cię uwiecznić dokładnie taką, jaką Cię t e r a z widzę”. Dokładnie tak można kogoś obdarować zaspokojeniem potrzeby bycia zauważoną/ym.

  Reply
 • Gustaw

  2024-02-22

  Propozycja prośby: czy zechciałbyś mi zrobić zdjęcia? lub prościej: cykniesz mi fotę?

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI