Potrzebopedia Child

Wygody

Potrzeba wygody to dążenie do unikania trudności, niedogodności lub dyskomfortu w życiu codziennym. Często wiąże się z komfortem fizycznym, jak :miękka kanapa, wygodne buty albo dobrze wyposażona kuchnia. Jednakże potrzeba wygody może również odnosić się do wygody emocjonalnej, czyli np. stronienie od trudnych rozmów lub sytuacji.

Osoby, które mają silną potrzebę wygody, często szukają rozwiązań minimalizujących wysiłek, stres czy trudności. Mogą unikać wyzwań, które wymagają wysiłku, ryzyka, aby uniknąć dyskomfortu i frustracji. Jednakże dążenie do wygody może prowadzić do stagnacji, braku rozwoju osobistego, ponieważ unikanie niełatwych wyzwań nie pozwala nam na naukę oraz rozwój.

Należy pamiętać, że potrzeba wygody jest naturalna, jak też zrozumiała, jednakże ważne jest, aby zachować równowagę pomiędzy wygodą a rozwojem. Starajmy się szukać kompromisu pomiędzy wygodą a wyzwaniami, które pomogą nam rozwijać się, jak również osiągać cele, jakie sobie stawiamy.

4 Comments

 • Klaudia

  2023-04-13

  Kuouje i noszę tylko wygodne buty. Choćby były najpiękniejsze na świecie, ale niewygodne: nie mają szans żebym je kupiła 🙂

  Reply
 • Klaudia

  2023-04-13

  Kupuję i noszę tylko wygodne buty. Choćby były najpiękniejsze na świecie, ale niewygodne: nie mają szans żebym je kupiła 🙂

  Reply
 • Agnieszka

  2023-04-14

  Tak, zdecydowanie wygoda to dla mnie komfort dla ciała – wygodne ubrania, buty. To także kwestia organizacji czasu – tak, żebym nie musiała się spieszyć – to dla mnie też potrzeba wygody.

  Reply
 • Dorota

  2023-04-18

  Wygoda, to dla mnie: samochód, rower, wygodne buty i ubranie, uporządkowane rzeczy.

  Reply

Dodaj swoją strategię lub podziel się opinią

Udostępnij
SPIS TREŚCI