Łatwości
Potrzeba łatwości odnosi się doświadczania życia w sposób płynny i bez przeszkód. Jest ona związana z lekkością, prostotą oraz harmonią, których potrzebujemy na co dzień w swoim życiu.
Zaspokajanie potrzeby łatwości może obejmować korzystanie z rozwiązań i strategii, które czynią życie prostszym. Dla jednych będzie to dbanie o swoje zdrowie psychiczne czy fizyczne, dla innych zaś optymalne wykorzystywanie czasu, a także zasobów.
Jednocześnie ważne jest, aby nie utożsamiać potrzeby łatwości z ucieczką od trudności albo wyzwań. Zaspokajanie tej potrzeby nie oznacza unikania trudnych sytuacji, ale raczej szukanie sposobów na radzenie sobie z nimi w sposób skuteczny, a także harmonijny.
W kontekście relacji międzyludzkich – potrzeba łatwości może oznaczać dążenie do płynnej, harmonijnej interakcji z innymi, unikanie konfliktów oraz napięć lub szukanie rozwiązań, które będą korzystne dla wszystkich stron.
Ważne jest, aby szanować potrzebę łatwości u siebie i innych ludzi, pamiętając, że życie każdemu niesie różne trudności oraz wyzwania, których nie da się uniknąć. Warto więc kształtować umiejętności radzenia sobie z trudnościami spokojnie oraz efektywnie.
Zobacz też potrzeby: snu i odpoczynku, prostoty, harmonii, efektywności,
Pytania pomocnicze:
Jakby to wyglądało gdyby było łatwe?
Potrzebopedia będzie elementem bezpłatnej empatycznej aplikacji!
Dowiedz się więcej TUTAJ
6 Comments
Agnieszka
W zależności od kontekstu – np. w relacjach potrzebę łatwości zaspakajam rozmową, słuchaniem jak to jest u kogoś i sprawdzaniem, jak u mnie – wówczas łatwiej jest dojść do porozumienia, poszukać rozwiązań satysfakcjonujących obie strony, poza tym ta potrzeba wiąże mi się tu z potrzebą jasności, a jak jest jaśniej, to robi się łatwiej.
Dorota
Łatwość w komunikowaniu potrzeb, proste przepisy kulinarne, łatwość zadań w pracy.
Marek
Dbam o łatwość, organizując swoje zadania w odpowiedniej kolejności, by unikać niepotrzebnych komplikacji. Korzystam z planera
Piotr
Korzystam z aplikacji, które pomagają mi lepiej zarządzać czasem, by łatwiej realizować codzienne obowiązki.
Anna
Upraszczam swoją przestrzeń, eliminując zbędne przedmioty, by mieć więcej swobody.
Patrycja
Staram się nie przeciążać obowiązkami, wybierając prostsze rozwiązania w codziennych czynnościach. Deleguję, gdy czuję, że nie jestem w stanie zrobić wszystkiego sama.